Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
SOLAR TARIMSAL SULAMA

SOLAR TARIMSAL SULAMA

SOLAR TARIMSAL SULAMA

Güneş enerjili sulama sistemleri, günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Mevsimsel olarak, sulamaya ihtiyaç olan zamanlarda güneş ışığı da bol olduğu için teknik olarak akıllıca düşünülmüş bir sistemdir. Solar sulama sistemi, maliyet geri dönüşü olarak jeneratör, traktör veya şebeke elektriği kullanımına göre oldukça avantajlıdır.

Solar Sulama Avantajları

Kullanımı basittir. Sistem ömrü oldukça uzundur (30 yıl panel ömrü), sadece ilk yatırım maliyeti vardır, bakım maliyeti düşüktür, işletme maliyeti yoktur, yüksek verimliliktedir, sistemin montajı sorunsuzdur, şebekeye ve değişen elektrik veya yakıt fiyatlarına bağımlılık yoktur. Yatırım geri dönüş süresi oldukça kısadır.

Solar Sulama Sistemi Kurulumu

Günlük su ihtiyacınıza uygun olacak şekilde, tarlanızda mevcut olan dalgıç pompanın gücüne uygun sistem tasarlanır, panel sayısı ve pompa sürücüsü (pano cihazları) belirlenmiş olur.

Güneş paneli kurulmak istenen alanda keşif yapılır. Paneller kurulurken, açılı bir şekilde güney yönüne bakmaları ve gölge almaması temel esastır. Daha sonra saplama veya beton üstüne çelik ayaklar çakılarak panellerin takılacağı alt yapı oluşturulur. Panellerin ömrü 30 yıl olduğu için ayakların sağlamlığı ve dayanıklılığına dikkat edilmelidir.

İsteğinize göre taşınabilir sistemler veya tek eksenli güneş takipli sistemler tasarlanabilir.

Paneller yerleştirildikten sonra elektrik bağlantıları yapılır, panellere yakın bir yere koyulacak pano yardımıyla pompanıza uygun şekilde monofaze veya trifaze alternatif akım elektrik enerjisi elde edilir.

Pompa bu panoya bağlanır, solar sulama sisteminiz kullanıma hazırdır.