Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Sık Sorulan Sorular

Güneş enerji sistemi, güneş ışınlarını elektrik enerjisine dönüştüren bir sistemdir. Sistem, güneş panelleri, inverter, kablolama ve pano gibi ekipmanlardan oluşmaktadır. Güneş panelleri, güneş ışınlarını elektrik enerjisine dönüştürür. Inverter, bu elektrik enerjisini şebeke uyumlu hale getirir. Kablolama, güneş panellerini invertere ve panoya bağlar. Pano, inverterden gelen elektrik enerjisini depolar.

Güneş enerji sistemi kurulum maliyeti, sistemin büyüklüğüne, kurulum yerine ve kullanılan ekipmanlara göre değişmektedir. Ortalama olarak, bir evin elektrik ihtiyacını karşılayacak bir güneş enerji sistemi için 100.000 TL ile 200.000 TL arasında bir maliyet çıkmaktadır.

Güneş enerji sistemi kurulum maliyeti, sistemin büyüklüğüne ve kurulum yerine göre değişmektedir. Ortalama olarak, bir evin elektrik ihtiyacını karşılayacak bir güneş enerji sistemi 5-7 yıl içinde kendini amorti etmektedir.

Güneş enerji sistemi kurulum süresi, sistemin büyüklüğüne ve kurulum yerine göre değişmektedir. Ortalama olarak, bir evin elektrik ihtiyacını karşılayacak bir güneş enerji sistemi 2-3 ay içinde kurulabilmektedir.

Güneş enerji sistemi kurulumu için gerekli belgeler arasında, tapu, kimlik fotokopisi, gelir belgesi, yapı ruhsatı ve imar planı yer almaktadır.